Technologie i innowacyjność

W procesie prania wykorzystujemy nowoczesne technologie firmy Burnus Hychem,

opierające się na najnowocześniejszych środkach piorących,dezynfekujących oraz wspomagających pranie. Pralnice, suszarki, magle, prasa i urządzenie do chemicznego czyszczenia używane w naszej firmie to urządzenia najwyższej jakości na świecie.

Stosowane przez nas nowoczesne technologie i techniki pralniczo-prasowalnicze powiązane są w logiczny ciąg technologiczny, oparty na zastosowaniu maszyn i urządzeń, w których zastosowano najnowocześniejsze systemy sterowania, pomiarowania, diagnozowania, kontrolowania i zarządzania całym procesem technologicznym prania.

Telemetryczny system dozowania środków piorących i dezynfekujących, jest sterowany przez specjalistyczny komputerowy system nadzoru, który charakteryzuje się tym, że na każdym etapie prania i dezynfekcji jest monitorowany i kontrolowany.

Wykorzystywane przez nas technologie prania dla szpitali zostały opracowane zgodnie z zaleceniami Państwowego Zakładu Higieny w Warszawie oraz lokalnych stacji „SANEPIDU”. Środki posiadają pełne spektrum działania: wirusobójcze, bakteriobójcze (wraz z prątkami gruźlicy) oraz grzybobójcze. Czystość bakteriologiczną potwierdzają systematycznie przeprowadzane wymazy mikrobiologiczne, badane przez Wojewódzką Stacje Sanitarno Epidemiologiczną. Nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem procesów technologicznych prania pełnią konsultanci ds.Higieny Tekstylnej firmy Burnus Hychem.

Stosowanie najnowszych maszyn i technologii zapewnia naszym klientom wydłużenie okresu użytkowania powierzonej nam bielizny. Posiadamy własną stację uzdatniania wody, gdzie woda jest odżelaziana i zmiękczana, aby zapewnić jak najwyższą jakość prania i długość eksploatowania bielizny.

Stosowane przez nas technologie charakteryzują się brakiem toksyczności dla środowiska oraz biodegradalnością pozostałości kompozycji piorącej. Wyeliminowaliśmy całkowicie środki wybielające zawierające chlor oraz środki zawierające fosforany.


Poprzez wprowadzone technologie i zastosowane maszyny stawiamy na ekologię i innowacyjność w naszej pralni.

Jednym z takich rozwiązań jest korzystanie z pralnicy tunelowej firmy SENKING model Universal Medi Line posiadającą certyfikat wyrobu medycznego. Urządzenie Spiralizer, które stanowi nowoczesny i innowacyjny układ odzysku ciepła oraz system Aquacycler, który poprzez precyzyjny systemem filtracyjny pozwala na wykorzystanie oczyszczonej woda płuczącej do procesu prania.
Urządzenia te są integralnie połączone z pralnicami, co przyczynia się do sprawności i oszczędności w ich pracy.
Nowoczesna technologia komputerowej analizy wagi wsadu i adekwatnym do niego dozowaniu odpowiednich środków piorących oraz wody powoduje zmniejszenie ich zużycia.